ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
Вицепремиерот Адеми на отворањето на програмата „Денови на Европа во Општина Чаир„
17:16, среда, 04 мај 2016

Заменик-претседателот на Владата задолжен за Европски прашања г-дин Арбр Адеми денес учествуваше на отворањето на програмата „Денови на Европа во општина Чаир„ која бсе организирана од Институтот за Меѓународни и Политички Студии и Општина Чаир.

Вицепремиерот Адеми ја поздрави оваа организацијата која што ги иницира прославите за 66-та годишнина на Европската Унија.

“Денес сме овде да го промовираме присуството на идејата и европските вредности кои се поврзани и со верувањата на граѓаните на Република Македонија, а особено со новите генерации како главен столб на нашето општество„ истакна Вицепремиерот Адеми информирајќи за активностите на Секретаријатот за европски прашања кои ќе се превземаат за одбележувањето на денот на Европа – 9мај.

Сподели ја содржината!
Новости
Средба на ЗПВ Димитров со хрватската амбасадорка Тигањ
Средба на ЗПВ Димитров со австрискиот амбасадор Вуцас
Вицепремиерот Димитров во работна посета на германското претседателство со ЕУ ​
Средба на ЗПВ Димитров со холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров денеска оствари средба со новоименуваниот евроамбасадор во земјава, Дејвид Гир
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Скрининг
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.