ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
Отворен повик до сите основни училишта на територијата на Република Северна Македонија за учество во проектот на Секретаријатот за европски прашања „Отворени денови на СЕП за ученици од петто одделение”
12:30, петок, 17 мај 2019

Драги петтоодделенци,

Во годината кога за прв пат во вашето образование наставната програма предвидува едукација за Европската Унија, Секретаријатот за европски прашања како институција задолжена за координација на процесот на пристапување на Република Северна Македонија во ЕУ, во месец мај (месецот на Европа)  од 27.-31. мај, организира едукативен проект: „Отворени денови на СЕП за ученици од петто одделение”, со кој ќе се обидеме одблиску да ве запознаеме со суштината и темелните вредности на Европската Унија.

За таа цел, ве молиме, вашата посета на Секретаријатот за европски прашања и учеството во проектот “Отворени денови за ученици од петто одделение” да го пријавите на следнава e-mal адреса Daniela.Gjorgievska@sep.gov.mk; или на телефон 070/409-618.

Сподели ја содржината!
Новости
Вицепремиерот Димитров во работна посета на германското претседателство со ЕУ ​
Средба на ЗПВ Димитров со холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров денеска оствари средба со новоименуваниот евроамбасадор во земјава, Дејвид Гир
Вицепремиерот Димитров во Брисел на средба со потпретседателот на Европската комисија, Схинас
Средба Димитров – Вархеји
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Скрининг
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.