ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
Државниот секретар за европски прашања Ана Блажеска во работна посета на Полска
17:36, петок, 04 март 2016

Државниот секретар за европски прашања Ана Блажеска оствари работна посета во Полска.
Во рамките на посетата на Полска, државниот секретар Блажеска оставри средба и со г-ѓа Катажина Кацперчик, заменик министер во Министерството за надворешни работи на Полска. На средбата се дискутираше напредокот на Македонија во евроинтегративниот процес, како и актуелната состојба во однос на мигрантската криза.

Денес Блажеска оствари средба со директорот на Директоратот за европски прашања при Министерството за развој во Полска, Малгожата Венерска- Крапс. На состанокот беа разменети идеи за продлабочување на соработката меѓу Република Македонија и Република Полска, особено во однос на искористувањето на европските фондови.

Во текот на престојот во Полска, државниот секретар Блажеска имаше и предавање пред студентите на универзитетот Натолин во Варшава.

Сподели ја содржината!
Новости
ОСМАНИ: Полската помош соодветствува со фазата на олеснување на рестриктивните мерки
ОСМАНИ: НАВРЕМЕНА И ДОБРО ТАРГЕТИРАНА ПОМОШ ОД КАТАР
Османи во посета на Кризниот штаб во Струга и средба со претставници поголемите верски заедници од регионот
Вицепремиерот Бујар Османи одржа прес-конференција за распределбата на странска помош поврзана со справувањето со КОВИД 19
Видео-конференциска средба Османи - Даниелсон
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Скрининг
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.