ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
Државниот секретар Блажескa на Првиот годишен форум за заштита на личните податоци
13:22, вторник, 02 февруари 2016

Државниот секретар за европски прашања, Ана Блажеска на Првиот годишен форум за заштита на личните податоци изрази благодарност на Кралството Норвешка за несебичната поддршка во оваа област, обезбедена во изминатите три години преку програмата за проектна соработка.

Секретаријатот за европски прашања, како институција задолжена за координација на програмата за соработка со Кралството Норвешка, активно придонесува и помага во реализација на обврските од НПАА во сите сегменти, вклучително и заштитата на личните податоци, рече Блажеска. Таа ја истакна поддршката за Datatilsynet како во процесот на подготовка и аплирање, така и во реализацијата на проектот, и најави дека соработката ќе продолжи и понатаму.

На крајот од своето обраќање Државниот секретар Блажеска им посака на учесниците успешна работа на форумот.

Сподели ја содржината!
Новости
ОСМАНИ: НАВРЕМЕНА И ДОБРО ТАРГЕТИРАНА ПОМОШ ОД КАТАР
Османи во посета на Кризниот штаб во Струга и средба со претставници поголемите верски заедници од регионот
Вицепремиерот Бујар Османи одржа прес-конференција за распределбата на странска помош поврзана со справувањето со КОВИД 19
Видео-конференциска средба Османи - Даниелсон
Видео-конференциска средба Османи-Едштадлер
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Скрининг
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.