ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
СРЕДБА ТИЛЕВ - ПЕТКОВ
14:21, вторник, 10 јули 2018

Денеска во просториите на Секретаријатот за европски прашања Државниот  советник за европски политики и координација,  Драган Тилев  оствари средба со Амбасадорот на Република Бугарија во нашата земја, Иван Великов Петков, при што изрази честитки за исклучително успешното претседавање на Бугарија со Советот на ЕУ и реализацијата на извонредно важниот Софиски Самит. Посебна тема на средбата беше и Софиската Декларација и Приоритетната агенда, вклучително и можностите за утврдување на потенцијални проекти од заеднички интерес.


Соговорниците се осврнаа и на успешната реализација на проектите од прекуграничната соработка помеѓу двете земји како и за позитивните искуства стекнати преку инструментите ТИЕХ и Твининг како и преку билатералната соработка помеѓу Секретаријатот за европски прашања и Министерството за економски развој на Република Бугарија.
Сподели ја содржината!
Новости
ОСМАНИ: НИ ТРЕБА СТАБИЛНА И ФУНКЦИОНАЛНА ВЛАДА СО ЕВРОПСКА ПЕРСПЕКТИВА
Донација од бизнис секторот во правец на борбата против пандемија пристигна во земјава
ОСМАНИ: И НАТАМУ ОЧЕКУВАМЕ СИЛНА ПОДДРШКА ОД СЛОВЕНИЈА ЗА ЕВРОПСКИТЕ ИНТЕГРАЦИИ
Османи на одбележувањето на 21 годишнината од ослободувањето на Република Косово
Донацијата од Република Естонија за поддршка при справувањето со пандемијата предизвикана од КОВИД 19, пристигна во земјава.
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Скрининг
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.