ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
“Административни реформи и почитување на владеење на правото кон членство во ЕУ”
11:48, среда, 27 јуни 2018

На 27 јуни 2018год.(среда), Секретаријатот за европски прашања беше домаќин на францускиот експерт Николас Тензер, кој одржа предавање на тема Административни реформи и почитување на владеење на правото кон членство во ЕУ (“Administrative reforms and compliance with the rule of law towards the EU membership”) во рамки на дебатниот циклус “ЕУ разговори” (EU Talks) по кое следеше активна дискусија.


На денешното предавање свое воведно обраќање пред присутните претставници на Секретаријатот за европски прашања, ресорните министерства како и претставници од граѓанските организации имаше Државниот Секретар во Секретаријатот за европски прашања, Калинка Габер, а  дискусијата се фокусираше на клучните административни реформи и владеење на правото.

Сподели ја содржината!
Новости
ОСМАНИ: НИ ТРЕБА СТАБИЛНА И ФУНКЦИОНАЛНА ВЛАДА СО ЕВРОПСКА ПЕРСПЕКТИВА
Донација од бизнис секторот во правец на борбата против пандемија пристигна во земјава
ОСМАНИ: И НАТАМУ ОЧЕКУВАМЕ СИЛНА ПОДДРШКА ОД СЛОВЕНИЈА ЗА ЕВРОПСКИТЕ ИНТЕГРАЦИИ
Османи на одбележувањето на 21 годишнината од ослободувањето на Република Косово
Донацијата од Република Естонија за поддршка при справувањето со пандемијата предизвикана од КОВИД 19, пристигна во земјава.
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Скрининг
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.