ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ СЕ ПОТПИША ВО КНИГАТА НА ЖАЛОСТ ОТВОРЕНА ПО ПОВОД СМРТТА НА БАЈРАМ РЕЏЕПИ
16:54, четврток, 24 август 2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес во просториите на амбасадата на Република Косово, по повод смртта на поранешниот премиер на Косово, Бајрам Реџепи, во име на Владата на Република Македонија, се потпиша во книгата на жалост.

Во книгата на жалост, Вицепремиерот Османи напиша: „Бајрам Реџепи – човекот кој целиот свој живот претставуваше пример за сите нас. Ќе биде вечен споменот за вас!“

Бајрам Реџепи беше значаен политичар на Косово. Тој е првиот Премиер на Република Косово по конфликтот во 1999, а претходно беше Претседател на советот на Општина Митровица и градоначалник на Јужна Митровица. По професија Реџепи беше лекар и пред војната работеше во Здравствениот центар во Косовска Митровица
Сподели ја содржината!
Новости
ОСМАНИ: НАВРЕМЕНА И ДОБРО ТАРГЕТИРАНА ПОМОШ ОД КАТАР
Османи во посета на Кризниот штаб во Струга и средба со претставници поголемите верски заедници од регионот
Вицепремиерот Бујар Османи одржа прес-конференција за распределбата на странска помош поврзана со справувањето со КОВИД 19
Видео-конференциска средба Османи - Даниелсон
Видео-конференциска средба Османи-Едштадлер
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Скрининг
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.