ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Вести
МАКЕДОНИЈА ОСТАНУВА ПОСВЕТЕНА НА ЕВРОПСКАТА АГЕНДА
14:55, понеделник, 26 јуни 2017

Денес,во текот на посетата на Комесарот Хан имавме можност уште еднаш да го потврдиме ставот дека Македонија останува посветена на евроинтегративниот процес.


Во текот на билатералната средба помеѓу двете делегации предводени од Комесарот Хан и Премиерот Заев како и на владината тематска седница со сите членови на Влада имавме можност да го информираме и дискутираме со комесарот за нашите планови, динамика и начин на кој ќе ги спроведуваме итните реформски приоритети.


Правецот на реформите е јасен, динамиката ќе зависи од нашите капацитети како и од поддршката на нашите Евро-Атлантски партнери.


Новата клима на интерес на ЕУ за Западниот Балкан е шанса што не смееме да ја пропуштиме!

Сподели ја содржината!
Вести
ОСМАНИ И САЛИЈИ ГО СОБРАА ПРАВОСУДНИОТ ВРВ НА РАБОТНА СРЕДБА ЗА ПЛАНОТ 3-6-9
рибина во Секретаријатот за европски прашања – „Имплементација на Планот 3-6-9“ Османи: дел од 73-те мерки од планот веќе се реализираа
СРЕДБА ОСМАНИ – МААСИКАС: „Импресиониран сум од посветеноста на Владата да го искористи овој моментум. Да се посвети на реформите и отстранување на останатите пречки на патот кон Унијата.“
Потребна ни е валоризација на напорите за евроинтегративните процеси
ПЛАНОТ 3-6-9 ДЕНЕС ПРЕД АМБАСАДОРИТЕ НА ЗЕМЈИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Вести
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
2017 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.