ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Вести
Предавање на тема „Иднината на ЕУ 2025 и од аспект на Република Македонија“
16:15, понеделник, 08 мај 2017

По повод прославувањето на Денот на Европа, Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, д-р Арбр Адеми и амбасадорот на Кралството Холандија, Н.Е. Вилем Вутер Пломп денес одржаа предавање за студенти кои студираат на универзитетите во Република Македонија и се заинтересирани за европските студии.

Предавањето беше одржано во просториите на Универзитетот на Југоисточна Европа во Скопје, а го отвори проф. д-р Замир Дика, Ректор на Универзитетот на ЈИЕ. Студентите слушнаа инспиративни предавања на тема „Иднината на ЕУ 2025 и од аспект на Република Македонија“, а исто така имаа можност да се вклучат интерактивно со поставување прашања на предавачите.

Сподели ја содржината!
Вести
Неформална средба на ЗПВРМ Адеми и алумни и студенти корисници на Еразмус +
ЕУ Појадок
Предавање на тема „Иднината на ЕУ 2025 и од аспект на Република Македонија“
Меѓународната конференција „Добри практики за обука во земјите-членки на ЕУ“
Презентација „Градење капацитети за ЕУ“
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Вести
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
2017 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.