ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
ИПА мониторинг комитети
17:09, понеделник, 27 март 2017
Денес се одржаа Дванаесеттиот состанок на Секторскиот мониторинг комитет за Транзициска помош и институционално зајакнување, во рамките на  инструментот за претпристапна помош (ИПА), и Вториот состанок на Секторскиот ИПА мониторинг комитет, во просториите на Клуб на пратеници.

На двата состанока копретседаваа Заменик претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за европски прашања, г-дин Арбер Адеми и шефот на одделот за проширување во Делегацијата на Европската унија во Република Македонија, г-дин Никола Бертолини.

На состаноците присуствуваа претставници од ДИС структурите, ревизорското тело за ИПА, ИПА оперативната структура, Делегацијата на ЕУ, НИПАК Секретаријатот, граѓанското општество, и и УНДП. На состанокот се разговараше за напредокот на проектите во рамките на компонента I и актуелната состојба во врска со ИПА I и ИПА II.
Сподели ја содржината!
Новости
ОСМАНИ: Полската помош соодветствува со фазата на олеснување на рестриктивните мерки
ОСМАНИ: НАВРЕМЕНА И ДОБРО ТАРГЕТИРАНА ПОМОШ ОД КАТАР
Османи во посета на Кризниот штаб во Струга и средба со претставници поголемите верски заедници од регионот
Вицепремиерот Бујар Османи одржа прес-конференција за распределбата на странска помош поврзана со справувањето со КОВИД 19
Видео-конференциска средба Османи - Даниелсон
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Скрининг
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.