ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
Студенти од Економски факултет во посета на Секретаријатот за европски прашања
13:45, среда, 22 март 2017
Секретаријатот за европски прашања денес беше домаќин на групата студенти од Економски факултет при Универзитетот  „Св. Кирил и Методиј“  во Скопје.

Беше организирано предавање од страна на претставници од секторот за интеграција, каде беа опфатени повеќе клучни прашања во областите на слободно движење на работници, единствен европски пазар и царинска унија на ЕУ, општ осврт на односите со ЕУ како и краток осврт на Спогодбата за стабилизација и асоцијација на Република Македонија со Европската унија.

Студентите имаа можност да се вклучат интерактивно во предавањето и да постават прашања, како и да дадат свои размислувања и коментари во однос на темите.

Ова предавање се одржа во рамките на соработката на Секретаријатот со високообразовните институции и инклузијата на младите во процесот на европска интеграција.
Сподели ја содржината!
Новости
ОСМАНИ: НАВРЕМЕНА И ДОБРО ТАРГЕТИРАНА ПОМОШ ОД КАТАР
Османи во посета на Кризниот штаб во Струга и средба со претставници поголемите верски заедници од регионот
Вицепремиерот Бујар Османи одржа прес-конференција за распределбата на странска помош поврзана со справувањето со КОВИД 19
Видео-конференциска средба Османи - Даниелсон
Видео-конференциска средба Османи-Едштадлер
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Скрининг
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.