ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
Бесими изрази сочувство во книгата на жалост во Британската амбасадата
15:56, среда, 10 април 2013

Денес заменик претседателот на Владата задолжен за Европски прашања д-р Фатмир Бесими, се потпиша во книгата на жалост отворена во Британската Амбасадата за поранешниот британски премиер Маргарет Тачер која почина на 87 годишна возраст во Лондон. Тој изрази сочувство Потсетувајќи се на нејзините дела кои ќе бидат трајно запаметени, истакнувајќи:

“Челичната Лејди инспирираше милиони луѓе како да ја сакаат нивната земја и покажа дека во тоа нема разлика помеѓу мажите и жените”.

Сподели ја содржината!
Новости
Османи и Димитров во Париз на средба со Моншален
Османи и Димитров ја започнаа работната посета на Париз на средба со Клеман Бон
Средба Османи – Јанакакис
ОСМАНИ: СЛОВЕНИЈА Е ИСКРЕН ПРИЈАТЕЛ НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
Османи: И со новата методологија влегуваме како фаворити во процесот на европски интеграции
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Скрининг
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.