ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Вести
Вицепремиерот Бујар Османи на состанок со Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Федерика Могерини
Денес, заедно со претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, Вицепремиерот Бујар Османи оствари средба со амбасадори на земјите членки на ЕУ
Османи-Река: Зајакната регионална соработка е клучна за влезот на Западен Балкан во ЕУ
Османи: Сега е моментот, ЕУ агендата топ-приоритет Средба на Вицепремиерот Османи со Амбасадорката на Австрија Коблер
Прва официјална средба на Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи со Амбасадорот на ЕУ Самуел Жбогар
Примопредавање на функцијата заменик претседател на Владата за европски прашања
Завршен настан за затворање на проектот финансиран од ЕУ за поддршка на Центарот за обуки на Секретаријатот за европски прашања
Неформална средба на ЗПВРМ Адеми и алумни и студенти корисници на Еразмус +
ЕУ Појадок
Предавање на тема „Иднината на ЕУ 2025 и од аспект на Република Македонија“
Меѓународната конференција „Добри практики за обука во земјите-членки на ЕУ“
Презентација „Градење капацитети за ЕУ“
Работна средба за европската агенда, Адеми-Жбогар
Средба на Вицепремиерот Адеми со студенти од факултетот за политички науки
страница:  1   2   3   4   5   6   7   8  [ 9 ]  10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38 
   
Процес на преведување
Општо
Поважни документи
Бази на податоци
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Вести
Публикации
За нас
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Проектни единици
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Кампањи
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Youth for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
2018 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.