ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
Бесими на десеттиот состанок на Советот за Стабилизација и Асоцијација меѓу Република Македонија и ЕУ
Посета на Заменик Претседателот Бесими во агенцијата за финансиска поддршка во земјоделство и рурален развој
Средба на Заменик Претседателот на Владата Бесими со амбасадорот на Република Словенија, Н.Е. Бранко Раковец
Петтиот официјален состанок на Секторскиот Мониторинг Комитет за следење на ИПА Компонента 1
Бесими го презентираше статусот на реализација на ИПА фондовите пред Комисијата за Европски Прашања
Вицепремиерот Бесими во Софија: Република Македонија и Република Бугарија ја споделуваат Европската визија за регионот
ЗП Бесими на седницата на Националниот Совет за Евро-Интеграции
Вицепремиерот Бесими на конференцијата “Speak Up!2” во Брисел, за Слободата на Изразување и Медиуми во Западниот Балкан и Турција
Брифинг на Заменик Претседателот Бесими со Амбасадорите на земјите членки на ЕУ, во пресрет на Состанокот на Европскиот Совет
Протоколарна средба на ЗПВРМ д-р Фатмир Бесими со Амбасадорот на Република Хрватска, Н.Е. Златко Крамарич
Средба Бесими-Рикер: Евро-атлантската перспектива на Западен Балкан останува заеднички интерес на Република Македонија и Соединетите Американски Држави
Работна посета на ЗПВРМ д-р Фатмир Бесими на Република Ирска
Бесими оствари средба со Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа, г-дин Жан Клод Мињон
Германија со поддршка за eвроинтеграцијата на Македонија
Порака од официјален Париз: Унапредувањето на регионалната соработка и добрососедските односи се важни за натамошно приближување кон Унијата
ОБРАЌАЊЕ НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БЕСИМИ ПРЕД ЧЛЕНОВИТЕ НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ
страница:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57  [ 58 ]  59   60   61 
   
Процес на преведување
Општо
Поважни документи
Бази на податоци
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Скрининг
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Кампањи
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Youth for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.