ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
Вицепремиерот Бесими се сретна со делегација на Партијата на европски социјалисти, ПЕС
Бесими се обрати на шестата симулација на Модел Европски Парламент
Средба на Вицепремиерот Бесими со новиот амбасадор на САД во Република Македонија, Џес Бејли
Средба на Вицепремиерот Бесими со новиот Еврокомесар за преговори за проширување, Јоханес Хан
Бесими во Вашинтон: Евроатланските интеграции решение за предизвиците на Балканот
Брифинг – појадок со новинари презентација на ЕУ Агендата 2015 на Секретаријатот за европски прашања и отчет за ЕУ Агендата 2014
Одржана презентација - „Децентрализирано управување со ЕУ фондови: искуствo на Долна Нормандија“
Донација по повод 20 годишен јубилеј од односите со Унгарија
Прва официјална средба на Вицепремиерот Бесими со Директорот за Западен Балкан Жан Ерик Паке
Бесими во работна посета на Велика Британија: Забрзување на европската интеграција за Западен Балкан
Република Франција со благодарност за поддршката и солидарноста изразена од Република Македонија
Одржан Самитот на Европскиот Совет
Потпишан Договор за имплементација на македонско-германската билатерална соработка
Обраќање на вицепремиерот Бесими на социјално-економскиот дијалог меѓу Република Македонија и Европската Унија
Одржана Донаторска координативна средба
Бесими – Могерини официјална средба во Брисел
страница:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47  [ 48 ]  49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61 
   
Процес на преведување
Општо
Поважни документи
Бази на податоци
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Скрининг
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Кампањи
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Youth for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.