ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
Остварена средба помеѓу заменик претседателот Бесими со заменик премиерот и министер за надворешни работи на Кралството Белгија, Рејндерс
Средба со амбасадорите на ЕУ во Македонија
Европската Унија во Македонија - Кафе пауза со Австриска амбасада
Презантација на Вицепремиерот Бесими во Собрание за статусот на НПАА (ревизија 2015)
Средба на Државниот секретар за европски парашања Блажеска со Државниот секретар за европска интеграција и Главен преговарач на Црна Гора со ЕУ, Пејовиќ
Отпочнат циклус ЕУ разговори ЕУ неколеблив приоритет
Одржана презентација за новите Програми на Унијата 2014-2020
Промоција на твининг проект „Јакнење на институционалните капацитети за процесот на европската интеграција“финансиран од ЕУ
Обраќање на вицепремиерот Бесими на презентацијата на Стратегијата Југоисточна Европа 2020
Посета на ученици на Секретаријатот за европски прашања
Вицепремиерот Бесими се сретна со делегација на Партијата на европски социјалисти, ПЕС
Бесими се обрати на шестата симулација на Модел Европски Парламент
Средба на Вицепремиерот Бесими со новиот амбасадор на САД во Република Македонија, Џес Бејли
Средба на Вицепремиерот Бесими со новиот Еврокомесар за преговори за проширување, Јоханес Хан
Бесими во Вашинтон: Евроатланските интеграции решение за предизвиците на Балканот
Брифинг – појадок со новинари презентација на ЕУ Агендата 2015 на Секретаријатот за европски прашања и отчет за ЕУ Агендата 2014
страница:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44  [ 45 ]  46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59 
   
Процес на преведување
Општо
Поважни документи
Бази на податоци
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Скрининг
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Кампањи
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Youth for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.