ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
ОСМАНИ НА СРЕДБА СО ДАНИЕЛСОН: ОЧЕКУВАМЕ ПОДДРШКА ЗА РЕФОРМИТЕ НО И КОНКРЕТНИ ЧЕКОРИ ОД ЕУ ЗА ЕВРОИНТЕГРАТИВНИТЕ ПРОЦЕСИ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
14ти состанок на Комитетот за стабилизација и асоцијација помеѓу Република Македонија и ЕУ Брисел,29 јуни 2017
МАКЕДОНИЈА ОСТАНУВА ПОСВЕТЕНА НА ЕВРОПСКАТА АГЕНДА
Средба Османи- Пломп: Холандија отсекогаш била еден од најискрените поддржувачи на Република Македонија
Тематски консултации со претставници на граѓански организации „ЕУ интеграцијата треба да не обединува сите“
Средба Османи-Зулуета: Владата ќе ги адресира клучните забелешки и препораки на ОБСЕ/ОДИХР пред одржувањето на локалните избори
Средба Османи – Мемети: потребно е Владата и Народниот правобранител да ја обноват комуникацијата и да ја зајакнат меѓусебната доверба
Средба Османи- Гарет: Македонија и во иднина ќе може да смета на поддршка од страна на Обединетото Кралство за своите евро и евро-атлатските аспирации
Средба Османи- Дончев: Очекуваме Бугарија да стане најважниот промотор на евроинтегративните процеси на Македонија внатре во Унијата
Средба Османи- Безак: Македонија нема друга алтернатива
Средба Османи- Суомалаинен: изборната реформа останува меѓу клучните приоритети на Владата
Средба Османи- Ромео: изгубеното време треба да се надомести
Османи до Тимоние: клучно е да ја отстраниме условеноста на препораката
Средба на Вицепремиерот Османи со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг
Вицепремиерот Бујар Османи на средба со Претседателот на европскиот совет Доналд Туск
Вицепремиерот Бујар Османи на средба со Еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан
страница:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  [ 28 ]  29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59 
   
Процес на преведување
Општо
Поважни документи
Бази на податоци
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Скрининг
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Кампањи
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Youth for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.