ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Вести
Адеми на отворањето на конференцијата „Република Македонија – 10 години од ЦЕФТА 2006”
Вицепремиерот Арбр Адеми оствари средба со новиот француски амбасадор Кристиан Тимоние
Средба на вицепремиерот Арбр Адеми со амбасадорот на Република Италија во Република Македонија Карло Ромео
Средба на Државниот секретар за европски прашања Ана Блажеска со амбасадорот на Суверениот воен ред на Малта Павел Гиерински
Средба на Вицепремиерот Адеми со еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан
Средба на Вицепремиерот Адеми со државниот секретар Дезир
Државниот секретар Блажеска на средба со Винтон
Државниот секретар Блажеска на прослава на Светскиот ден на институтите „Конфуциј“
Одбележан „Ден без автомобили“
Вицепремиерот Адеми со свое обраќање на информативниот настан за отворање на првиот повик во рамки на ИПА 2 програмата за прекугранична соработка помеѓу Република Македонија и Република Албанија
Вицепремиерот Арбр Адеми оствари средба со новиот унгарски амбасадор Ласло Иштван Дукс
Средба на Вицепремиерот Адеми со Директорот Даниелсон
Одржана презентација за ИПА за државни секретари
Вицепремиерот Арбр Адеми во работна посета на Брисел
Средба на вицепремиерот Арбр Адеми со амбасадорот на Европската Унија во Македонија Самуел Жбогар
страница:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16  [ 17 ]  18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43 
   
Процес на преведување
Општо
Поважни документи
Бази на податоци
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Вести
Публикации
За нас
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Проектни единици
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Кампањи
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Youth for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
2018 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.